מעמדים - פרומוטר

מעמדי תצוגה הם אביזר שיווקי נפוץ, חשוב ומבוקש כמעט בכל בית עסק המוכר סוגים שונים של מוצרים, החל מהסופרמרקט השכונתי וכלה בחנויות יוקרה בקניון. סטנדים לחנויות ולעסקים טובים הן לשיווק מוצרים חדשים והן לשיווק מוצרים שבעל העסק מעוניין כי ימשכו את תשומת לב הקונה יותר מאחרים, מסיבות שונות. סידור המוצרים על סטנדים כאמור ממקד אליהם את תשומת לב הצרכן ומעלה את הסיכוי כי ירכוש אותם.

מעמדים - פרומוטר טעימות, מכירה וכל סוג אחר

כיוון שישנם אלפי סוגי מוצרים, ניתן לעצב אביזר זה במגוון צבעים וצורות כדי שתהיה התאמה מרבית בינו לבין המראה והתכונות הפיזיות של מוצר מסוים שאותו משווקים. התאמה זו בין תכונות הסטנד לבין אלה של המוצר חשובה מאד בטרם הרכישה של מעמדי תצוגה.

בין סוגי הסטנדים השונים ניתן למצוא למשל סטנדים רצפתיים בעיצובים שונים המצויים ישירות על הרצפה, הם גדולים יחסית ומצוידים במדפים שעליהם מונחים המוצרים; ישנם סטנדים דלפקיים המצויים על דוכני המכירה ועליהם פרסומת למוצר הכוללת גם את השם והלוגו של החברה; כמו כן ישנן במות ועגלות המצוידות במדף בודד או בכמה מדפים שעליהם מונחים המוצרים. לכל מוצר ומוצר יש את הסוג והעיצוב המתאימים לו ביותר

בעיקרון אפשר להשתמש במגוון חומרים לבניית מעמדים, החל מעץ ופלסטיק וכלה במתכת ובזכוכית, אך עדיף להשתמש בחומרים קלים שאינם שבירים ואשר ניתן להדפיס על גביהם תמונות, לוגואים, כיתוב, סלוגנים וכדומה. אחד החומרים היעילים יותר לבניית סטנדים, פרספקס, היינו זכוכית אקרילית; חומר זה אידיאלי משום שהוא בעל חוזק ועמידות ואינו מתלכלך בקלות. כמו כן הוא אינו שביר ואפילו ניתן למצוא אותו בתערוכות ובמוזיאונים.

מעמדי תצוגה – גולת הכותרת

מה שמייחד מעמדים שונים אלה מאלה ומושך את הלקוחות אל המוצרים המונחים עליהם הוא כמובן עבודת הדפוס שנעשתה עליהם. על כל פרומוטר מופיעים בדרך כלל הלוגו והשם של החברה שמשווקת את המוצרים בתוספת תמונה להמחשה, איור או תצלום פרסומת שיווקי. כך למשל בסטנדים למוצרי איפור של חברה מסוימת שבהם מופיעה דוגמנית ששפתיה משוחות באודם או ריסיה מאופרות במסקרה.

דבר זה מתאפשר בעזרת טכניקות דפוס בפורמט רחב שמאפשרות הדפסה ברמה גבוהה היישר מהמחשב על גבי חומרים שונים כמו הפרספקס שאת שמו ציינו קודם לכן. חברת פיק פונג מצטיינת בכך שהיא עושה שימוש בטכניקות הדפסה מתקדמות מסוג זה ובמכונות הדפסה מתוצרת חברת HP הבינלאומית. כמו כן חברת פיג פונג היא בעלת ותק וניסיון עשיר בתחום ומתמחה בין השאר בעבודות דפוס על מעמדי תצוגה.